illusztráció illusztráció

Visszakacsintott a tél északkeletre

Pár centi friss hó érkezik, kiadós mennyiségtől nem kell tartani.

Megérkezett a ciklon és annak csapadékrendszere, mely az ország túlnyomó részén eső formájában hullik, ám az északkeleti régiókban újra hóba váltott a csapadék. Jelentős hórétegtől ugyan sehol sem kell tartanunk, de ide azért picit visszatért a télies időjárás és újra havazni kezdett, ám ebből a ciklonból legfeljebb néhány centiméteres friss hó kialakulása várható.

Mátraszentistvánon például igazi alpesi hangulatban csúszkálhatnak a síelők és a snowboardosok a hóesésben:

Videó: Mátraszentistván Sípark
 kettős fronthatás terheli szervezetünket

Egy elöregedő ciklon csapadékrendszere érte el hazánkat, így egyre inkább kettősfronti tünetekre készülhetnek a frontérzékenyek. Fejfájás, migrén, gyulladásos panaszok léphetnek fel, emellett vérnyomás-ingadozás, keringési problémák is előfordulhatnak.

Bánkútra pedig ismét érdemes felmenni szánkózni:

Video: Bánkút Turistaház

Csütörtökön eleinte sokfelé, délután már csak ország északi, északkeleti felén számíthatunk esőre, ám az eső mellett az Északi-középhegységben, a Bakonyban és a Kőszegi-hegység, valamint Sopron térségében holnap még havas eső, hó hullhat. 

Borítókép: Bánkúti Tuistaház

Szavazás

Örültök a télies időjárásnak?

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés