A zivatarokat kísérő csapadék mennyiségét tekintve Esztergom tekinthető a nyertesnek, itt ugyanis már több mint 35 mm eső hullott. Nagy Hideg-hegyi automatánk is 27 millimétert mért.
Intenzív góc haladt át Vác városa felett is, ahol a felhőszakadás mellett apró szemű jég is hullott. Egy-egy másik cella Eger, Tatabánya és Salgótarján felé is tart.
Siófok mellett és Székesfehérvár mellett újabb góc pattant ki. Budapesten és tőle északra, a Duna vonalában "világvége" van, piros a radarkép, mindeközben keleten is megindult a képződés. Időkép-térképünk
Váctól északnyugatra folyamatosan morajlik az ég, a lecsapó villámok száma továbbra sem csökkent. Ez a konvektív rendszer hamarosan távozik Szlovákia irányába.
Rengeteg lecsapó villám a Dunakanyar-Esztergom térségben
A Dunakanyart, valamint Esztergom és Tatabánya térségét rendkívül erős reflektivitású zivatartömb érte el, a cellából folyamatosak a lecsapó villámok. Ha tehetjük, még most áramtalanítsuk elektromos készülékeinket!
Tatabánya-Baja vonalon akár újabb rendszer állhat össze, mely Budapestet is elérheti. Jelenleg Budapesttől északra és nyugatra, valamint a Duna-Tisza köze déli részein zajlik erős, villámtevékenységgel járó heves esőzés.
Nagyon párás, fülledt az idő, mely igazi melegágyat biztosít az érkező viharoknak. Nyugaton több helyen csak 20 fok körüli a hőmérséklet, délkeleten ennél 10 fokkal melegebb van.
Már a Bakony felett jár annak a mezoskálájú konvektív rendszernek a déli vége, mely továbbra is vonalas szerkezetet mutat a radarképen. A képződményt intenzív villámlás kíséri.
Nedves, labilis levegő alakítja az időjárásunkat, mely kedvez a zivatarok kialakulásának. Nyugaton, nagyjából a Siófok-Ács vonalon intenzív cellák mozognak.