illusztráció illusztráció

A havi átlagnál is több eső esett vasárnap északi régióinkban

Egy nap alatt esett le a havonta szokásos csapadékösszeg néhány településünkön. A fél országban viszont még tart az aszály.

Az ország északnyugati felében, bár többfelé jéggel jött az eső, jó hír, hogy megszűnt az aszály, a talaj felszín közeli rétege kellőképpen átnedvesedett. Győrben, illetve még pár északi, vagy középső tájainkon fekvő településünkön

egy nap alatt a július havi átlagnál is több esett.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hivatalos mérései szerint a legtöbb csapadék Győrben gyűlt össze, az egyetem közelében található mérőállomásuk 24 óra alatt 88 mm-t mért. Ezzel a vasárnapi csapadékösszeg a győri 57 és az országos 74 mm-es havi átlagot is meghaladta. 70 mm felett alakult még Koroncó és Sárkeresztúr települések csapadékmennyisége is.

A déli és az alföldi régiókba, valamint Pest megye déli részeire viszont kevesebb jutott az égi áldásból, Itt továbbra is súlyos az aszály. Baranya és Békés megyében volt olyan terület, amit napról napra elkerültek a zivatarok, és 0 mm-rel zárták a hétvégét

illusztráció

Fotó: Lica

Borítókép: Kövesi Péter

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés