Az elmúlt időszakban a Dunántúlon, de főként a nyugati, délnyugati tájainkon jelentős mennyiségű csapadék hullott, melyhez hozzájön még a hétfő este kezdődött esőzés, mely újabb nagy mennyiségű csapadékkal öntözi meg a tájat, valamint a nyugati folyóink határon túli vízgyűjtőjét is. Szerda délelőttig a Mura, a Rába és a Zala vízgyűjtőjén területi átlagban
egy-másfél havi csapadék hullott.
Bokor Rudolf korábbi fotója Csákánydoroszlóról, köszönjük!
A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság tájékoztatása szerint ebben a térségben a talaj már telített, emiatt a víz nem nyelődik el, így nagyobb árhullám kialakulására kell számítani ezeken a folyókon. A hidrológiai előrejelzések szerint a Rábán Szentgotthárdnál szerda hajnalban II. fokot megközelítő, Körmendnél csütörtök hajnalban II. fokot meghaladó tetőzés várható. A Mura letenyei szelvényében várhatóan csütörtök késő este tetőzhet a folyó II. fokot meghaladó vízállással. A Zala folyón kisebb lehet az árhullám mértéke.
Borítókép: Samu8
Varázslatos látványt nyújtott a szombati naplemente a ködpaplan fölé magasodó hegycsúcsokról nézve.
Az alsóbb légrétegeket megülő ködpaplan fölé a magasban is felhők érkeztek, hegycsúcsaink a két felhőréteg közé "rejtőztek".
15 megyében elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a vasárnapra várható tartós, sűrű köd miatt.
A hideg, szürke időben az ipari körzetek területén hószállingózás lepte meg a környékbelieket, pár centis hóréteg is kialakult.
Meglehetősen enyhe, többnyire nyugodt novemberen vagyunk túl, a jelentősebb időjárási események külföldön zajlottak.
Hétfőn egy álcázott hidegfront érkezhet, mely véget vet a nyirkos időnek, kisöpörheti a párás, ködös levegőt a Kárpát-medencéből.