Az elmúlt időszakban a Dunántúlon, de főként a nyugati, délnyugati tájainkon jelentős mennyiségű csapadék hullott, melyhez hozzájön még a hétfő este kezdődött esőzés, mely újabb nagy mennyiségű csapadékkal öntözi meg a tájat, valamint a nyugati folyóink határon túli vízgyűjtőjét is. Szerda délelőttig a Mura, a Rába és a Zala vízgyűjtőjén területi átlagban
egy-másfél havi csapadék hullott.
Bokor Rudolf korábbi fotója Csákánydoroszlóról, köszönjük!
A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság tájékoztatása szerint ebben a térségben a talaj már telített, emiatt a víz nem nyelődik el, így nagyobb árhullám kialakulására kell számítani ezeken a folyókon. A hidrológiai előrejelzések szerint a Rábán Szentgotthárdnál szerda hajnalban II. fokot megközelítő, Körmendnél csütörtök hajnalban II. fokot meghaladó tetőzés várható. A Mura letenyei szelvényében várhatóan csütörtök késő este tetőzhet a folyó II. fokot meghaladó vízállással. A Zala folyón kisebb lehet az árhullám mértéke.
Borítókép: Samu8
Naphalók, melléknapok és látványos ívek jelentek meg délelőtt a fátyolfelhős égbolton.
Európa nagy részén nyárias idő köszöntött be múlt héten, ezzel szemben az USA-ban még hideg és havazás volt jellemző.
Ritka hullámzó felhők jelentek meg kedden délelőtt a délkeleti tájak felett.
A szerdai nyárias időjárás után a hét negyedik napján feltámadó széllel, szórványos csapadékkal újabb hidegfront érkezik.
Bár nagy aktivitást nem tanúsított a meteorraj, néhány szép hullócsillagot Jónás Károlynak így is sikerült lencsevégre kapni.
Elárasztott utcákat és aprószemű jeget hagyott maga után az Egerben és környékén tomboló szupercellás zivatar.