

Pénteken lecsapott az első vihar
Sárvár, majd Pécs térségeben megdörrent az ég, a Nagy Hideg-hegyen nagypelyhes hózápor hullott, de volt jégeső is.
Budapesten is jég esett (21:56): Mátyásföldön is jég esett, melyet Bzolee601 és Zsezo képei is tanúsítanak.
Egy nyári zivatar is megirigyelné az alábbi felvételeket (17:45): BpKati webkamerájának gyorsított felvétele:
Így érkezett Pécsre a vihar (16:48): Nevox észlelőnk friss fotója a Pécs városát elérő zivatarról. Köszönjük!
2014 első hazai zivatara jelent meg ma 13:45 körül Sárvár térségében, melyet villámdetektoraink is megerősítettek. Dénesfáról szintén zivatart észleltek, Kecskeméten aprószemű jégeső volt.
Friss - újabb zivatarok (16:10): Sellyén és Kőszegtől délre egy-egy másik tömbből szintén jégesőt jelentettek észlelőink.
Közben az ország középső részén egy nagyobb csapadéktömb mozog észak felé. Itt nem dörrent meg az ég, helyette nagypelyhes hózápor hullott a magasabb pontokon, így a Nagy Hideg-hegyen is.
A Nagy Hideg-hegyen található webkamerák gyorsított videói: