Hétfő délután szitálás, gyenge eső még az Alföldön és az északi tájakon alakulhat ki. Majd kedden délután egy mediterrán ciklon éri el térségünket délnyugat, dél felől, így aznap délután a délnyugati, déli tájakon, majd az esti óráktól a Dunántúlon és a középső országrészben is egyre nagyobb területen eredhet el az eső. Az éjszakai órákban aztán a keleti és az északi tájakon is számíthatunk kisebb esőre. Szerdán kezdetben csökken a csapadékhajlam, helyenként rövid időre akár a Nap is előbújhat a felhők közül, de délutántól ismét egyre több lesz a felhő felettünk, és ismét számítani kell csapadékra. Csütörtökön és pénteken is időnként eleredhet az eső.
Hétfő délután a Dunántúl északi felén élénkül meg a délkeleti szél, majd kedden a Dunántúli-középhegységben és a déli tájakon kísérhetik erős lökések a délkeleti szelet. Szerdán még helyenként élénk lehet a légmozgás, de a hét utolsó két munkanapján már szinte mindenhol mérséklődik a szél.
Kedd reggelre ismét lehetnek olyan területei az országnak - elsősorban északon, északkeleten - ahol fagypont köré, alá csökkenhet a hőmérséklet, de a többi hajnalon már valamivel enyhébb lehet az idő, 3 és 8 fok közötti minimumokra számíthatunk. Délutánonként általában 7 és 14 fok közötti értékekre van kilátás, a déli, délkeleti, keleti tájakon mérhetjük majd a magasabb értékeket, északon és nyugaton maradhat általában 10°C alatt a hőmérséklet.
Folyamatosan frissülő előrejelzéseinket nyomon követhetik ITT.
Lehűlés jön hétvégén mediterrán ciklonnal karöltve. Kiadós csapadék várható, az esőt egyre többfelé havazás váltja.
Mint, amikor hajszárítóval fújják a hóembert, úgy olvadt el a dunántúli síkvidéki hótakaró.
A vállalat az eddigi legolcsóbb módszert kínálja a műholdak pályára állításához.
Kelvin-Helmholtz felhők alakultak ki a Dunántúl egyes tájai felett.
Alaposan betesz a balatoni jégnek az enyhe, szeles idő, és ez a webkamerákon is jól követhető.
Egy időre elfelejthetjük a havat és a mínuszokat, erős, viharos déli-délnyugati széllel meleg levegő érkezik fölénk.