Az első hét időjárását továbbra is anticiklon alakította, tehát a leszálló légmozgások miatt csapadék nem hullott hazánk területén. 4-én egy gyenge hidegfront vonult át felettünk, ami mögött nyugat felől a korábbiaknál lényegesen enyhébb légtömegek áramlottak hozzánk. A front jótékony hatásaként megélénkült a szél, a megülepedett ködfelhőzet felszakadozott és sokfelé napos időben lehetett részünk. A hőmérsékletek jelentősen emelkedtek, 7-én sokfelé 10-15 °C közé, nyugaton 20 °C közelébe melegedett fel a levegő.A következő néhány napban a 8-ai gyenge hidegfront nyomán kissé csökkentek a hőmérsékletek, de továbbra is jobbára napos, száraz idő jellemezte a Kárpát-medence időjárását, keleten és északkeleten azonban helyenként tartósabban megmaradtak az éjszakai ködfoltok, így ott jelentősen elmaradt a nappali felmelegedés az ország más részeihez képest. 11-én egy gyors mozgású hidegfront előterében erősen megnövekedett a felhőzet, majd 12-én a délnyugati tájak kivételével kisütött a Nap és megerősödött az északnyugati szél. Sokfelé 50-60 km/h-át meghaladó lökéseket mértek.
Ezt követő néhány napban anticiklon helyeződött fölénk; többnyire erősen felhős vagy borult volt felettünk az égbolt, csak helyenként és időnként szakadozott fel a felhőzet, számottevő csapadék sehol sem esett, csupán 15-én estétől havazott északon, ott néhány cm hó hullott.
17-én aztán egy nyugat felől érkező ciklon előoldalán több fokkal enyhébb, ámde nagy nedvességtartalmú levegő érkezett, így a megvastagodó felhőzetből többfelé hullott vegyes halmazállapotú csapadék; délen eső, a köztes területeken havas eső, ónos eső, északon pedig hó.
19-től egy tőlünk messze délen örvénylő mediterrán ciklon hátoldalára kerültünk, így észak felől út nyílt az Észak-Európában felhalmozódott hideg levegő előtt. Napról-napra egyaránt csökkentek az éjszaka és nappali hőmérsékletek.
24-én és 25-én egy magassági légörvény és a felettünk lévő nedves légtömegek hatására a keleti és déli területeken beborult az ég sokfelé hullott a hó, ezzel egy időben azonban a nyugati és északnyugati tájakon derült, napsütéses időjárásban lehetett részünk. Délkeleten közel 2 napon keresztül közepesen illetve intenzíven havazott, ennek eredményeképpen 25-én estére 20 cm vastagságúvá hízott a hóréteg. A Tiszántúl egyéb részein is 10 cm vagy azt meghaladó hó hullott. Főleg Szegeden és Hódmezővásárhelyen lassult le a közlekedés, Szegeden ideiglenesen leállították a kamionforgalmat. A jegesedés miatt a Bertalan hídra a nagyméretű járművek nem tudtak felhajtani, egy-kettő keresztbe fordult.
A fotókat Benszi, geka megfigyelőinknek és a Kékestetőn elhelyezett webkameránknak köszönhetjük!
Csütörtökön a viharos déli-délnyugati széllel érkező enyhe levegő hoz kora tavaszias időjárást.
Melegfront nyitja az enyhülést, havat, ónos esőt hoz magával.
Egyre nagyobb területen fedi jég a Balatont. Videók a növekvő jégtömegről:
Nagyon hideg volt az éjjel, többfelé zuhant -10 fok alá a hőmérséklet.
20 centis hótakaró fedi a bakonyi tájakat, a derült időben Bándon -20,4 fokig csökkent a hőmérséklet.
Nem csak a Balaton kezdett el befagyni, a partra kifutó hullámok jégpáncélba zárták a növényeket, tereptárgyakat.