Látványos fényoszlopot kaptak lencsevégre a keleti országrészben is. A narancsos, vöröses színben ragyogó oszlop a Tiszai Vegyi Kombinát (TVK) erős fénye miatt jött létre miután teljesültek a kialakulásához szükséges légköri feltételek.
A fényoszlopról több fotó is érkezett a környékről és balmazújvárosi webkameránk is megörökítette. A webkamerás felvételből kiderült, hogy nagyjából vasárnap este 9-kor jelent meg az égen és kisebb-nagyobb elhalványodásokat leszámítva egészen hétfő hajnali fél 5-ig meg lehetett figyelni.
Üzemeltető: Jakab Zoltán
Tóth Tamás fotója Sajóládról
Papczun Balázs fotója Arnótról
Timarikristof fotója Tiszadadáról
Pozilaci fotója Tiszalucról
A fényoszlopokat a légkörben lévő hatszögletű lapkristályokról visszaverődő fény hozza létre. Ezen kristályok kialakulásához viszont kellő mennyiségű kondenzációs mag és páratartalom, valamint -5 fok alatti hőmérséklet szükséges. Legutóbb a dunántúli égbolton figyelhettük meg őket.
Borítókép: Tóth Tamás
Szombaton egy hidegfront akár zivatarokat is okozhat, a lehűlést követően pedig havazás jöhet.
Változatos színvilág és ecsetvonásokra hajazó formák jelentek meg a Dunántúlon napkeltekor.
Tavaszi időt hoz a viharos déli szél. Megdőlhet a melegrekord.
Lehűlés jön hétvégén mediterrán ciklonnal karöltve. Kiadós csapadék várható, az esőt egyre többfelé havazás váltja.
Mint, amikor hajszárítóval fújják a hóembert, úgy olvadt el a dunántúli síkvidéki hótakaró.
A vállalat az eddigi legolcsóbb módszert kínálja a műholdak pályára állításához.