Havas csodavilággá változott Kékestető
Az ország legmagasabb pontján jártunk, ahol 10 centis hótakaró és -5 fokos fagy fogadott minket.
Dobogókő után szombat hajnalban a Mátra felé vettük az irányt, hogy megnézzük, mi a helyzet az ország legmagasabb pontján.
Kékestetőn tegnap késő délután kezdett el jelentősebben gyarapodni a hóréteg az intenzív havazásnak és a fagypont alatti hőmérsékletnek köszönhetően. A csúcson gyakorlatilag folyamatosan hűl a levegő, már majdnem -6 foknál tartunk.
Dobogókőhöz hasonlóan itt is vizes, tapadó hó hullott, amely mostanra szinte mindenhová ráfagyott, a vastag fatörzsektől kezdve egészen a legvékonyabb ágakig.
Az 1014 méteres csúcson átlagosan 10 centiméteres a hóréteg vastagsága, de ahová a szél kisebb hóbuckákat épített, ott 12 centit is mértünk.
És ha mindez nem lett volna elég, fagyos, metsző szél fokozta tovább a zord körülményeket, ami hófúvást is eredményezett Kékesen.
Az intenzív havazás mostanra megszűnt, inkább már csak apró hópelyhek járják kesze-kusza táncukat. Viszont nem kell sokat várni az utánpótlásra, délután újabb havazás érkezik dél felől, amely vasárnap hajnalig tarthat ki, így a hóréteg további gyarapodására lehet számítani a csúcson, összességében 20 centi is összejöhet.
Ha kedvet kaptatok, és szánkózni, hógolyózni szeretnétek, érdemes megcélozni az ország csúcsát, viszont téli gumi nélkül semmiképp ne induljunk útnak!
Borítókép: Cséki Gergő - Időkép
