illusztráció illusztráció

Javult a levegő minősége

De hétfőn több városunk levegőjének a szennyezettsége az egészségügyi határérték felett alakult.

Friss: Kedden már javult a levegő minősége országszerte a megélénkülő légmozgásnak köszönhetően.

Előzmények: Ismét romlott hétfőre több városunk levegőjének minősége. Az egészségügyi határérték feletti értékek voltak jellemzőek többek között a Sajó-völgyében, Miskolcon, Egerben, Nyíregyházán, Debrecenben, Vácott, Várpalotán, 

illusztrációSzékesfehérváron, Győrben és a főváros több kerületében is. Ahogy a térképünkről is leolvasható, melyen a Vidékfejlesztési Minisztériumtól kapott adatok jelennek meg, a legmagasabb értékek Székesfehérvár és Várpalota térségében voltak mérhetőek.

Balra: Szmogtérképünk hétfőn, 10:55-kor

A PM10 magas koncentrációja azért veszélyes, mert belélegezve a tüdő léghólyagocskáin megtapad, hosszú távon pedig egészségkárosító hatása lehet, légúti problémák jelentkezhetnek.

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés