

Új februári melegrekord született Valenciában
Kedden 29,6 fokig emelkedett a hőmérséklet a spanyol városban, eddig még februárban soha nem mértek itt ilyen meleget.
Hétvégén nyárias idő köszöntött be Spanyolországban, mely tegnap érte el tetőfokát. Az ország keleti és déli részén a csúcshőmérséklet sok helyen meghaladta a 25 fokot, a legmelegebbet,
29,6 fokot Valencia Repülőtéren mérték.
Forrás: OGIMET, synop
Ez azt is jelenti egyúttal, hogy új februári rekord született. Eddig ebben a hónapban 1990-ben volt a spanyol városban a legmelegebb. Akkor február 28-án 29,4 fokot mutatott a hőmérő.
A többi spanyol városban ugyan nem dőlt abszolút rekord, de több helyen is közel 29 fokig emelkedett a hőmérséklet: Jávea/Xábia városban 28,9, míg Alicante-ban 28,6 fok volt.
25 fok fölötti csúcshőmérsékletet regisztráló települések kedden /forrás: Meteociel.fr/
A nyárias meleg egyelőre véget ér, a következő napokban már hűvösebb léghullámok érik el az Ibériai-félsziget térségét.
Borítókép forrása: OGIMET, synop