Tavaly, szintén egy februári fagyos időszakban egyre gyakrabban keresték meg szerkesztőségünket azzal, hogy képernyőinken körvonalazódik-e már a tavasz első jele. Idén is napról napra növekszik a 30 napos előrejelzésünket reménykedve követő, ill. szerkesztőségünket felkereső olvasóink száma, akik a tavasz várható érkezésének időpontja felől érdeklődnek.
Természetesen a kérdés megválaszolásához mélyebb meteorológiai, azon belül is makroszinoptikai ismeretek szükségesek, meteorológusaink ezeket felhasználva készítik hosszú távú előrejelzésünket. Szerencsére látogatóinknak nem kell feltétlenül a kelet-európai anticiklonok és nyugat-európai blocking helyzeteket értelmeznük, egyszavas tavaszváró honlapunk idén is újraindul az alábbi címen:
Fenti aloldalunk természetesen nem helyettesíti teljes értékű előrejelzésünket, ugyanakkor lehetővé teszi, hogy mihamarabb értesítsük kíváncsi látogatóinkat a közelgő évszakváltásról.
* Tavasz beköszönte alatt azt a huzamosabb ideig (legalább 3-4 nap) beálló időjárásváltozást értjük, mely csapadékmentes időszak alatt az országos délutáni maximumhőmérséklet több helyen meghaladja a 20 °C-ot.
3 megyére is figyelmeztetést adott ki szombatra az OMSZ a várható ónos eső miatt.
Meglehetősen enyhe, többnyire nyugodt novemberen vagyunk túl, a jelentősebb időjárási események külföldön zajlottak.
Ezúttal a Mecsek magasabb csúcsai emelkedtek ki a Kárpát-medencét megülő hideg légpárnából.
A mérések 1901-es kezdete óta a 2019-es ősz volt a legmelegebb, adta hírül az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Több régióban keletkező erdőtűz is összekapcsolódott, fokozódik a tűzvész Ausztráliában.
Hétfőn egy álcázott hidegfront érkezhet, mely véget vet a nyirkos időnek, kisöpörheti a párás, ködös levegőt a Kárpát-medencéből.