Konvektív szempontból nem volt unalmas a pénteki nap sem, az érkező hidegfront hatására már inkább az ország keleti harmadán tombolnak a viharok, a Dunántúlon ugyanakkor felszakadozott a felhőzet, de továbbra is szeles volt az idő: péntek délelőtt és hajnalban még 70-90 km/h-s széllökések is előfordultak, délután azonban 50-60 km/h körüliek voltak a legerősebb széllökések.
A keleti megyékben mozgó zivatarokat a felhőszakadáson kívül más jelenségek is érdekessé tették: Bárándról és Sárrétudvariról, a Püspökladányi kistérségben fekvő két szomszédos településről is megörökítették észlelőink azt a felhőtölcsért, amely feltehetőleg földet is ért, azaz tornádó volt - erről azonban egyelőre nem tudtunk megbizonyosodni.
"A jelenséget 14:40-kor fotóztam le, de mire kiértem a fényképezőgéppel, már visszahúzódóban volt. Kb. 8-10 percig volt látható és forgó mozgást végzett. Azt, hogy földet ért-e, nem tudom megmondani, mert az épületektől sajnos nem látszott az alja" - számolt be nekünk Török József, az egyik kép készítője.
Torok72, Visualtrip és Rusher86 felvételei, köszönjük!
Hevanman moderátorunk Kertészsziget és Füzesgyarmat között is lencsevégre kapott egy tubát, de sajnos már csak a felhőtölcsér feloszlását sikerült elkapnia. Bowecho Püspökladányból küldte a szintén tubát ábrázoló képet, köszönjük!
Tavaszi időt hoz a viharos déli szél. Megdőlhet a melegrekord.
Lehűlés jön hétvégén mediterrán ciklonnal karöltve. Kiadós csapadék várható, az esőt egyre többfelé havazás váltja.
Mint, amikor hajszárítóval fújják a hóembert, úgy olvadt el a dunántúli síkvidéki hótakaró.
A vállalat az eddigi legolcsóbb módszert kínálja a műholdak pályára állításához.
Kelvin-Helmholtz felhők alakultak ki a Dunántúl egyes tájai felett.
Alaposan betesz a balatoni jégnek az enyhe, szeles idő, és ez a webkamerákon is jól követhető.