Nem kell szélsőséges időjárástól tartanunk a hét hátralévő részében, amolyan tipikus novemberi időre van kilátás, főként a hétvégén tartósabbnak bizonyuló pára-és ködfoltokkal.
Pénteken eleinte még nyugaton eshet, majd napközben ott is megszűnik a csapadék, és délutántól kelet felől felszakadozik a felhőzet, elsősorban a keleti megyékben akár hosszabb időszakokra is kisüthet a Nap, kellemes őszies időt eredményezve. Főként a Tiszántúlon a legmagasabb nappali hőmérséklet akár a 13-14 fokot is elérheti, míg nyugaton ennél jóval hűvösebbre számíthatunk, egészen nyugaton a legenyhébb délutáni órákban sem lesz 6-7 foknál melegebb.
A hétvégén már sehol sem kell csapadékra számítani, az addig időnként élénk keleti, északkeleti szél is mindenhol gyengül, így hajnalonként többfelé képződik majd pára, illetve köd, melynek egy része napközben is tartósan megmaradhat. Ezeken a tájakon napközben is csupán 5 fok körül alakul a hőmérséklet, míg ott, ahol kisüt a Nap, 12-13 fokig is felkúszhat a hőmérő higanyszála. A hajnalok jórészt fagymentesnek ígérkeznek, de elsősorban a derültebb, mélyebben fekvő völgyekben előfordulhat gyenge fagy.
Folyamatosan frissülő előrejelzéseinket itt követhetik nyomon.
Lehűlés jön hétvégén mediterrán ciklonnal karöltve. Kiadós csapadék várható, az esőt egyre többfelé havazás váltja.
Mint, amikor hajszárítóval fújják a hóembert, úgy olvadt el a dunántúli síkvidéki hótakaró.
A vállalat az eddigi legolcsóbb módszert kínálja a műholdak pályára állításához.
Kelvin-Helmholtz felhők alakultak ki a Dunántúl egyes tájai felett.
Alaposan betesz a balatoni jégnek az enyhe, szeles idő, és ez a webkamerákon is jól követhető.
Egy időre elfelejthetjük a havat és a mínuszokat, erős, viharos déli-délnyugati széllel meleg levegő érkezik fölénk.