

Több mint hatezer kárt jelentettek
Kidőlt fák, lezárt utak, áramkimaradások korlátozzák az ország jelentős részét.
Orkán erejű széllel csaptak le a hétfői viharok, az ország több részén óriási károkat okozva. A Katasztrófavédelemhez késő délelőttig 6 ezernél több bejelentés érkezett, aminek már több mint a felét felszámolták.

A tűzoltóegységeket átcsoportosították a leginkább sújtott megyékbe.
Operatív törzs működik a fővárosban és hat megyében
(Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg), valamint megerősített műveletirányítás.

A szolgáltatók folyamatosan dolgoznak a villamosenergia-ellátás helyreállításán. Délután 2 magasságában Budapesten és környékén kidőlt fák, villámcsapások okoztak kimaradást. Budakeszin kidőlt egy villanyvezeték, az egész városban elment az áram. Aggregátorral este 10 körül helyreállat az áramellátás, de a károk eltakarítása még napokig tarthat. Pomázon villám csapott egy trafóba, ott és Csobánkán hétfő délután fél 3 óta nincs áram.
Viharkárok szerte az országban:


