Délkeletre bekúszott a tavasz
Északon még tartja magát a tél, a Viharsarokban viszont már szerdán 10 fok fölé mentünk.
Nedves, enyhe, szaharai porral gazdagon megfűszerezett légtömeg érkezett hazánk térségébe - utóbbinak köszönhetően már
több helyen is saras eső hullott az égből.
Szóval ha valamikor, ma semmiképp sem érdemes kocsit mosni, lentről és fentről is sár érkezik a járművekre.
Ha a hőtérképre tekintünk, láthatjuk, hogy míg az északi hegycsúcsokon még tartja magát a tél, a délkeleti végeken már a tavasz bontogatja szárnyait.
A Börzsönyben található Nagy-Hideg-hegy hű maradt a nevéhez, itt a napi maximum csupán -1°C volt, ami emlékeztet minket arra, hogy a magasabb régiókban még nem tágít a tél.
Ezzel szemben a román határ mentén fekvő Kötegyánban már-már kora áprilisi hangulat uralkodott. A mérőműszerek 11°C-ot mutattak, ami jelentős, 12 fokos különbséget eredményezett az ország északi és délkeleti csücske között.
Csütörtökön is délkeletre várjuk a legmelegebbet, országos viszonylatban 4 és 15 fok közötti csúcsokra számíthatunk.
Borítókép: Hunzizi