Vasárnap jóformán felhőtlen idő uralkodott az Adrián, Dubrovnikban a Dubrovniki Meteorológiai Hivatal hivatalos mérései szerint is 30,2 fokos maximum-hőmérsékletet mértek - írta a Thedubrovniktimes.com.
Áprilisban ilyen magas értékek a mérések kezdete óta nem fordultak elő sem 15-én, sem a hónap többi napján, így ezzel nem csak a napi, de a havi melegrekord is megdőlt Horvátországban.
Jakab Andrea fotója, köszönjük!
A rekord nem is kicsivel, közel 4 fokkal haladta meg a korábbi csúcsot - olvasható a Nyárilap.hu oldalán.
További külföldi témájú cikkeinket itt találják.
Borítókép: Giannis
Naphalók, melléknapok és látványos ívek jelentek meg délelőtt a fátyolfelhős égbolton.
Európa nagy részén nyárias idő köszöntött be múlt héten, ezzel szemben az USA-ban még hideg és havazás volt jellemző.
Ritka hullámzó felhők jelentek meg kedden délelőtt a délkeleti tájak felett.
A szerdai nyárias időjárás után a hét negyedik napján feltámadó széllel, szórványos csapadékkal újabb hidegfront érkezik.
Bár nagy aktivitást nem tanúsított a meteorraj, néhány szép hullócsillagot Jónás Károlynak így is sikerült lencsevégre kapni.
Elárasztott utcákat és aprószemű jeget hagyott maga után az Egerben és környékén tomboló szupercellás zivatar.