illusztráció illusztráció

Tornádó kavargott Óbuda fölött

Látványos felvételeket kaptunk a földet súroló felhőtölcsérről.

Estére zivatarok újabb hulláma érte el a főváros térségét, Óbudán, az Aranyhegyen 20 óra 15 perc körül az egyik zivatarfelhőből nem mezociklonális tornádó is kialakult.

illusztráció
A Gellért-hegyről is sikerült megörökíteni | Fotó: Stormphase

Két héttel korábban Kétegyháza közelében alakult ki az idei év első tornádója, nem kellett sokat várni a másodikra.

radarkép
Az Időkép kompozit radarképe a tornádó idején

Köszönjük észlelőinknek a felvételeket! (A videók betöltése a nagy érdeklődés miatt a megszokottnál hosszabb ideig eltarthat.)

Csapoabel videója
Csopi55 videója
Rakó Alex felvétele
Békásmegyerről is látszott a tornádó | Egy lelkes olvasónk felvétele
illusztráció
Szunyi1980 fotója
illusztráció
Anrizsa fotója
 Tudtad?

A nem-mezociklonális tornádót olyan felszínközeli összeáramlás hozza létre, melyhez intenzív feláramlás társul. Az örvénylő mozgás sugarának lecsökkenésével az impulzusmegmaradás törvénye miatt a forgás felgyorsul, a a nyomáscsökkenés miatt kicsapódó nedvesség és a felkapott por pedig láthatóvá teszi a felhőtölcsért.

illusztráció
Az idei mérleg eddig: 34 tuba, 2 tornádó
Szavazás

Te is láttad a tornádót?

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés